FORT LAUDERDALE, Floryda – 27 lipca 2011 r. – DataCore Software, dostawca oprogramowania do wirtualizacji pamieci masowych, zaprezentowal nowa funkcje automatycznej migracji danych pomiedzy dyskami nalezacymi do róznych warstw. Nowa opcja, dostepna dla oprogramowania SANsymphony-V, automatycznie przenosi bloki z danymi pomiedzy róznymi urzadzeniami pamieci masowych, uwzgledniajac przy tym wydajnosc poszczególnych warstw. Mniej krytyczne i rzadziej odczytywane bloki danych automatycznie sa przenoszone na tansze dyski.
Nowa funkcjonalnosc zapewnia znaczne oszczednosci finansowe
W przeciwienstwie do rozwiazan sprzetowych, które umozliwiaja tworzenie wirtualnych warstw tylko na drogich macierzach lub pólkach dyskowych, oprogramowanie DataCore rozposciera wirtualna infrastrukture na wszystkie systemy pamieci masowych w firmie, bez znaczenia od jakiego dostawcy pochodza. W ten sposób klienci zyskuja swobode kupowania najbardziej oplacalnych w danym momencie rozwiazan, bez obaw, ze beda niekompatybilne z juz posiadanymi systemami.
– Uzytkownicy SANsymphony-V moga niemal natychmiast poczuc korzysci plynace z funkcji automatycznej migracji danych miedzy warstwami, uzywajac do tego dowolnych, posiadanych systemów pamieci masowych – mówi Augie Gonzalez, dyrektor marketingu produktowegow DataCore. – W przypadku migracji miedzy warstwami zastosowalismy to samo podejscie jakw innych uslugach, charakteryzujace sie pelna niezaleznoscia od sprzetu. Dzieki temu nadal mozliwe jest dynamiczne przydzielanie pojemnosci, tworzenie bufora cache, synchroniczna kopia lustrzana, asynchroniczna replikacja, kopie migawkowe i ciagla ochrona danych CDP.
Na przykladowy system oparty na warstwach moze skladac sie macierz z dyskami Serial ATA od jednego dostawcy, system sredniej klasy z dyskami Serial Attached SCSI (SAS) od innej firmy oraz nowa kolekcja serwerowych kart rozszerzen z pamiecia SSD od trzeciego dostawcy. DataCore jest w stanie polaczyc te trzy systemy w jeden wirtualny zasób, zarzadzany takze z jednego, wspólnego interfejsu. Oczywiscie nie ma tez zadnego problemu, jesli wszystkie systemy pochodza od jednego dostawcy.
Automatyzacja poprawia efektywnosc
Administratorzy pamieci masowych w wiekszosci firm sami doswiadczyli, jak duze moga byc wyzwania zwiazane z zarzadzaniem ich srodowiskiem:
- Wiecej danych: Ilosc danych w wiekszosci firm podwaja sie co 1-2 lata.
- Róznice kosztów: Wydajne pamieci masowe i dyski SSD, oferujace wysoka dostepnosc, zwykle kosztuja od 3 do 10 razy wiecej niz mniej wydajne systemy storage nizszej warstwy.
- Czestotliwosc dostepu: Ponad 50% przechowywanych danych staje sie nieaktywnych w ciagu 60 dni od ich stworzenia.
- Ukryte koszty: Wysilek wlozony w zarzadzanie danymi poprzez reczne przenoszenie ich pomiedzy warstwami moze bardzo szybko podniesc koszty i wyeliminowac potencjalne oszczednosci.
Klienci DataCore twierdza, ze dzieki samemu oprogramowaniu SANsymphony-V udalo sie im uzyskac do 60% oszczednosci. Teraz, dzieki zdolnosci do zautomatyzowania i dynamicznej optymalizacji pojemnosci pamieci masowych dostepnych w warstwach, mozliwe stalo sie uzyskanie kolejnych 20% oszczednosci. W efekcie mozna uzyskac bardzo wydajny finansowo, samosterujacy system.
– Automatyczne tworzenie warstw pomiedzy róznymi urzadzeniami to glówny dodatek do SANsymphony-V – powiedzial Randy Kerns, starszy strateg w Evaluator Group. – Obok oczywistych oszczednosci finansowych, upraszcza zarzadzanie infrastruktura pamieci masowych poprzez optymalizacje migracji bloków danych w tle funkcjonowania systemu. Automatycznie ulatwia tez administrowanie zadaniami oraz pozwala uzytkownikom na czerpanie korzysci z odzyskanej wydajnosci.
Wybór polityki migracji miedzy warstwami
Korzystanie z automatycznej migracji miedzy warstwami mozna rozpoczac od wyboru jednej z predefiniowanych polityk. Wybór najprostszej, w pelni automatycznej opcji, poskutkuje, ze oprogramowanie DataCore bedzie analizowalo czestotliwosc odczytu poszczególnych bloków na dysku i przesuwalo do szybszych warstw te, które sa najczesciej uzywane. Warto tez zwrócic uwage, ze migracja odbywa sie na poziomie bloków danych, a nie plików, co dodatkowo poprawia wydajnosc i optymalizuje wykorzystanie pamieci masowych.
Administratorzy systemów moga tez miec reczny wplyw na polityki migracji danych. Moga okreslic
w której warstwie ma byc umieszczony wirtualny dysk. Ta opcja gwarantuje najszybszy dostep
do najwazniejszych informacji, niezaleznie od czestotliwosci tego dostepu. Podobnie, mniej wazne woluminy moga byc recznie przeniesione na stale na tansze, wolniejsze warstwy, blokujac je przed walka o miejsce na bardziej cennych zasobach dyskowych. Oczywiscie, istnieje tez mozliwosc wylaczenia opcji automatycznej migracji dla wybranych wirtualnych dysków.
Buforowanie dodatkowo poprawia wydajnosc
Szybko rosnaca popularnosc dysków SSD ulatwia podjecie decyzji o wprowadzeniu automatycznej migracji miedzy warstwami do srodowiska pamieci masowych. W praktyce najbardziej skuteczne jest zarezerwowanie tych zasobów dla najbardziej wymagajacych aplikacji.
Dodatkowo, wbudowane w oprogramowanie DataCore techniki buforowania sa w stanie jeszcze bardziej zwiekszyc wydajnosc dysków SSD i tradycyjnych napedów, redukujac jednoczesnie ich obciazenie. To prowadzi do lepszego wykorzystania zasobów i ich dluzszej zywotnosci.
Cena i dostepnosc
Funkcja automatycznej migracji miedzy warstwami bedzie dolaczana bezplatnie do licencji SANsymphony-V dla pojemnosci powyzej 100 TB lub moze byc dokupiona do mniejszych licencji oprogramowania DataCore. Jej cena to 2 tys. USD za jeden wezel oprogramowania DataCore SANsymphony-V.
DataCore Software to najwiekszy w branzy dostawca oprogramowania do wirtualizacji pamieci masowych. Stworzona przez niego platforma dzialajaca w modelu “oprogramowanie jako usluga” eliminuje bariere wejscia w systemy do wirtualizacji pamieci masowych. Teraz, dzieki DataCore, wirtualizacja nie musi juz byc trudna i zbyt droga.
Z oprogramowania DataCore na co dzien korzystaja tysiace srednich i duzych firm. Dzieki temu chronia swoje dane, eliminuja ryzyko i przedluzaja czas funkcjonowania podjetych inwestycji przez przeksztalcenie swojej istniejace infrastruktury w srodowisko wspóldzielonych zasobów dyskowych. DataCore pozwala tez na przygotowywanie srodowiska pamieci masowych do obslugi wirtualnych serwerów i desktopów, przyczyniajac sie do stworzenia wydajnej, stale dostepnej i efektywnej kosztowo infrastruktury IT. Wiecej informacji mozna zdobyc pod adresem www.datacore.com.
Dystrybutorem DataCore w Polsce jest firma Connect Distribution Sp. z o.o., specjalizujaca sie w dystrybucji rozwiazan IT z wartoscia dodana (Value Added Distributor). Connect Distribution ma w ofercie najnowsze, zaawansowane technologicznie rozwiazania z obszarów wirtualizacji serwerów i pamieci masowych, zarzadzania bezpieczenstwem sieciowym oraz rozwiazania realizujace architekture “thin-computing”. Oferowane przez Connect Distribution rozwiazania sa wzbogacone o profesjonalne uslugi eksperckie oraz szkoleniowe. Wiecej informacji o firmie Connect Distribution mozna znalezc na stronie www.connectdistribution.pl.
CONNECT DISTRIBUTION Sp. z o.o.
ul. Rejtana 17
02-520 Warszawa
e-mail: marketing@connectdistribution.pl
Kontakt dla prasy:
KONZEPT PR GmbH / KPR Global Communications, 86150 Augsburg
Michael Baumann, Tel. +49-821-3430016, Email: mbaumann@kprglobal.com
Nazwa i logo DataCore sa zarejestrowanymi znakami handlowymi firmy DataCore Software Corporation. Inne wymienione produkty i uslugi DataCore, ich nazwy oraz logo takze sa znakami handlowymi DataCore Software Corporation. Wszystkie inne wymienione produkty, uslugi i nazwy firm moga byc znakami handlowymi ich wlascicieli.