Search
Languages
<
Press Release

DataCore SANsymphony-V teraz umozliwia wirtualizacje takze serwerów NAS, gwarantujac wysoka wydajnosc i dostepnosc

FORT LAUDERDALE, Floryda – 31 marca 2011 r. – DataCore Software, dostawca oprogramowania do wirtualizacji pamieci masowych, stworzyl mozliwosc wykorzystania serwerów NAS w wirtualnych srodowiskach, gwarantujac utrzymanie ich wysokiej wydajnosci i zwiekszajac poziom ciaglosci biznesowej, przy jednoczesnym utrzymaniu nizszego kosztu calego srodowiska. Zaprezentowane przez DataCore oprogramowanie SANsymphony-V umozliwia wykorzystanie serwerów NAS opartych na systemie Microsoft Windows Server 2008 R2, jednoczesnie dokladajac do nich wiele funkcjonalnosci.
 
Nowe rozwiazanie zostalo przygotowane przede wszystkim dla firm, które preferuja przechowywanie swoich wirtualnych maszyn z systemów VMware vSphere, Microsoft Hyper-V czy Citrix XenDesktop na macierzach dyskowych z systemami plików NFS lub CIFS. Wielu dyrektorów dzialów IT z tych firm chcialoby wyeliminowac waskie gardla i zaklócenia ze swoich systemów storage, ale nie planuje jednoczesnie wydawania duzych kwot na ten cen.
 
Jeff Boles, starszy analityk i dyrektor dzialu uslug w Taneja Group powiedzial: “SANsymphony-V w prosty sposób mozna skonfigurowac tak, aby w znacznym stopniu zwiekszyc wydajnosc i dodac nowy poziom ochrony danych w oferowanej przez systemy Microsoftu usludze Clustered File Shares. Dzieki polaczeniu systemów SANsymphony-V
i Microsoftu cale srodowisko jest latwiejsze w konfiguracji, nie wymaga kupowania kolejnego sprzetu i oprogramowania oraz – co najwazniejsze – pozwala firmom polaczyc ich rozwiazania NAS i SAN w jedna wirtualna infrastrukture”.[1]
 
Profesjonalny serwer NAS bez koniecznosci inwestycji w nowy sprzet
Zanim udostepniono nowe rozwiazanie DataCore, zarzadzajacy wirtualnymi centrami danych musieli stawic czola wielu pojedynczym punktom awarii w ich srodowiskach NFS/CIFS, majac do dyspozycji jednoczesnie niewiele alternatyw. Mogli zainwestowac w specjalistyczne urzadzenie, które za wysoka cene dostarczalo wymaganej redundancji, albo wziac na siebie ryzyko, gdzie awaria systemu pamieci masowych powodowala przestój calej wirtualnej infrastruktury. Czynniki te, wymagajace wielu dodatkowych funduszy, czesto opóznialy realizacje projektów wirtualizacyjnych.
 
Dzieki oprogramowaniu SANsymphony-V mozliwe jest wykorzystanie standardowych serwerów z twardymi dyskami, opartych na systemie Windows. W ten sposób uzyskamy bardzo wysoki poziom dostepnosci plików za przystepna cene. Co wiecej, te systemy mozna skalowac do poziomów dostepnych dotychczas tylko w najwiekszych systemach NAS.
 
Nowatorska architektura zaprezentowana przez DataCore uwzglednia lustrzane kopie oprogramowania SANsymphony-V laczace udostepnione serwery plików (NAS) z systemem operacyjnym Windows Server 2008 Enterprise. Jako pamiec masowa moze byc wykorzystane dowolne urzadzenie – od twardych dysków zainstalowanych wewnatrz tradycyjnych serwerów, po wieksze, zewnetrzne macierze dyskowe, oferowane przez popularnych dostawców pamieci masowych.
 
Wirtualizacja na dwa sposoby
Oprogramowanie DataCore SANsymphony-V jest na tyle wszechstronne, ze moze byc wdrozone na dwa rózne sposoby, w zaleznosci od skali systemu plików, oferujac wysoka dostepnosc dla kazdego z nich.

 
  • W najprostszej konfiguracji oprogramowanie DataCore jest zainstalowane wraz z usluga udostepniania plików na kazdym z dwóch redundantnych serwerów Windows Enterprise. SANsymphony-V wykonuje buforowanie komend wejscia-wyjscia (I/O) bezposrednio ponad Hyper-V aby przyspieszyc dostep blokowy do danych na dysku, wykonujac równoczesnie lustrzana kopie na wirtualny dysk na drugim serwerze. Cala przestrzen dyskowa jest przydzielana sposób dynamiczny (thin provisioning), dzieki czemu maksymalizowany jest poziom jej wykorzystania. Dodatkowo, mozliwe jest wlaczenie kopii migawkowych i ciaglej ochrony danych (Continuous Data Protection), co chroni uzytkowników przez utrata danych w wyniku ataku wirusa czy przypadkowego skasowania pliku.
Podczas pracy w normalnym trybie oba serwery aktywnie przyjmuja zadania wobec systemu plików. W przypadku awarii jednego z dwóch systemów lub tymczasowego usuniecia go ze srodowiska, druga maszyna przejmuje na siebie wszystkie obowiazki. Gdy niedostepny przez chwile serwer wróci z powrotem do dzialajacej infrastruktury, system automatycznie zaktualizuje jego dane i przywróci cale srodowisko do stanu active-active.
 
  •  W wiekszych srodowiskach nadal wykorzystywany jest klaster dwóch serwerów plików, przy czym oprogramowanie DataCore w tym przypadku dziala na dwóch oddzielnych serwerach, wspierajacych blokowa wirtualizacje pamieci masowych. W tym modelu klaster uzyskuje dostep do wirtualnych zasobów pamieci masowych poprzez protokól iSCSI lub Fibre Channel SAN.

Klienci, którzy na poczatku dysponuja mala infrastruktura, a wraz z jej rozwojem chca dolaczyc kolejne dwa serwery, wystarczy ze dokupia dodatkowe licencje. Mozliwe jest takze dokupienie licencji na dodatkowa pojemnosc wirtualnej infrastruktury.
 

John Bocskor, wiceprezes ds. zarzadzania produktami w DataCore, wskazuje: “W przeciwienstwie do innych metod w konwergentnych sieciach SAN/NAS, podejscie DataCore optymalizuje kazda warstwe w najlepszy, sobie znany sposób, oferujac dodatkowo mozliwosc zarzadzania konsola administracyjna Windows Server poprzez przyjazny interfejs uzytkownika.”
 
Dostepny od reki
Obecni uzytkownicy DataCore SANsymphony-V, korzystajacy z Windows Server 2008 R2 Enterprise i Hyper-V nie musza kupowac zadnego dodatkowego oprogramowania, aby wykorzystywac funkcje klastrowania wspóldzielonych serwerów plików. Nowi klienci DataCore moga skorzystac z pomocy autoryzowanych integratorów firmy DataCore przy wdrozeniu oprogramowania SANsymphony-V w ich srodowisku NAS.

[1] Cytat z profilu produktowego opracowanego przez Taneja Group, “Building the Virtual Infrastructure with DataCore SANsymphony-V”, Luty 2011.  Dokument dostepny pod adresem: https://www.datacore.com/Libraries/Document_Library/TanejaGroup_SANsymphony-V_Profile_Feb11.sflb.ashx
 
O firmie DataCore Software

DataCore Software to najwiekszy w branzy dostawca oprogramowania do wirtualizacji pamieci masowych. Stworzona przez niego platforma dzialajaca w modelu “oprogramowanie jako usluga” eliminuje bariere wejscia w systemy do wirtualizacji pamieci masowych. Teraz, dzieki DataCore, wirtualizacja nie musi juz byc trudna i zbyt droga.
Z oprogramowania DataCore na co dzien korzystaja tysiace srednich i duzych firm. Dzieki temu chronia swoje dane, eliminuja ryzyko i przedluzaja czas funkcjonowania podjetych inwestycji przez przeksztalcenie swojej istniejace infrastruktury w srodowisko wspóldzielonych zasobów dyskowych. DataCore pozwala tez na przygotowywanie srodowiska pamieci masowych do obslugi wirtualnych serwerów i desktopów, przyczyniajac sie do stworzenia wydajnej, stale dostepnej i efektywnej kosztowo infrastruktury IT. Wiecej informacji mozna zdobyc pod adresem www.datacore.com.
Dystrybutorem DataCore w Polsce jest firma Connect Distribution Sp. z o.o., specjalizujaca sie w dystrybucji rozwiazan IT z wartoscia dodana (Value Added Distributor). Connect Distribution ma w ofercie najnowsze, zaawansowane technologicznie rozwiazania z obszarów wirtualizacji serwerów i pamieci masowych, zarzadzania bezpieczenstwem sieciowym oraz rozwiazania realizujace architekture “thin-computing”. Oferowane przez Connect Distribution rozwiazania sa wzbogacone o profesjonalne uslugi eksperckie oraz szkoleniowe. Wiecej informacji o firmie Connect Distribution mozna znalezc na stronie www.connectdistribution.pl.

CONNECT DISTRIBUTION Sp. z o.o.
ul. Rejtana 17
02-520 Warszawa
e-mail: marketing@connectdistribution.pl

Kontakt dla prasy:
KONZEPT PR GmbH / KPR Global Communications, 86150 Augsburg
Michael Baumann, Tel. +49-821-3430016, Email: mbaumann@kprglobal.com

Nazwa i logo DataCore sa zarejestrowanymi znakami handlowymi firmy DataCore Software Corporation. Inne wymienione produkty i uslugi DataCore, ich nazwy oraz logo takze sa znakami handlowymi DataCore Software Corporation. Wszystkie inne wymienione produkty, uslugi i nazwy firm moga byc znakami handlowymi ich wlascicieli.