FORT LAUDERDALE, Floryda, USA – 13 lutego 2013 r. – DataCore Software, dostawca oprogramowania do wirtualizacji pamieci masowych, zaprezentowal nowa wersje swojego flagowego produktu – hypervisora pamieci masowych SANsymphony-V R9. Udostepnione w nim nowe funkcjonalnosci to reakcja na blyskawicznie rosnaca ilosc danych przetwarzanych w firmach, polaczona z potrzeba zapewnienia szybszego dostepu do krytycznych aplikacji i zwiekszenia ich dostepnosci.
– Coraz bardziej konkurujace ze soba firmy potrzebuja narzedzia zapewniajacego im znacznie szybszy dostep do aplikacji i uzyskanie najwiekszej mozliwej produktywnosci – powiedzial George Teixeira, prezes zarzadu i dyrektor wykonawczy DataCore Software. – Niewazne czy korzystaja z aplikacji SAP, Oracle, Microsoft SQL, SharePoint, Exchange czy VDI, szybko przekonaja sie, ze SANsymphony-V zwiekszy wydajnosc jak zaden inny produkt.
Osiem wezlów DataCore w chmurze
Wraz ze wzrostem ilosci danych, rosnie takze potrzeba skalowania wydajnosci i pojemnosci. Ma to szczególne znaczenie dla nowych projektów, gdzie trudno okreslic ilosc danych zwiazanych z tym projektem w przyszlosci. W nowej wersja oprogramowania DataCore SANsymphony-V liczba mozliwych do stworzenia wirtualnych wezlów wzrosla z czterech do osmiu. Dzieki temu z oprogramowania do wirtualizacji pamieci masowych moga korzystac takze duze centra danych oraz operatorzy uslug w chmurze, dynamicznie powiekszajac udostepniana przestrzen dyskowa. Mozliwe jest takze tworzenie wielopetabajtowych srodowisk i konfiguracja oprogramowania DataCore w redundantnym modelu N+1, dzieki czemu rosnie dostepnosc, przy jednoczesnym ograniczeniu kosztów zapewnienia redundancji.
Wieksza wydajnosc pamieci flash
Niewystarczajaca wydajnosc lub zakupy na zapas w zwiazku z brakiem mozliwosci przewidzenia potrzeb – to glówne czynniki kosztowe, które nie musza byc juz rozwiazywane przy pomocy sprzetu. W nowej wersji oprogramowania SANsymphony-V dodano nowe funkcje do algorytmu buforujacego, co dla zwirtualizowanych, krytycznych dla biznesu aplikacji daje o 20% wieksza liczbe operacji wejscia-wyjscia oraz przepustowosc liczona w megabajtach na sekunde. W polaczeniu z innymi wprowadzonymi usprawnieniami daje to ogólny wzrost wydajnosci dla operacji wejscia-wyjscia na poziomie 50%.
Analiza trendów w warstwach
DataCore oferuje rozbudowany zestaw narzedzi do optymalizacji wydajnosci i dzielenia pamieci masowych na warstwy. Nowy SANsymphony-V zyskal mozliwosc eliminowania waskich gardel dzieki wykonywaniu analizy trendów w czasie, a takze zapisywaniu wyników pomiaru srodowiska pamieci masowych i generowaniu wykresów na ich podstawie. Zebrane dane moga byc eksportowane do pliku CSV do dalszej analizy lub wykonywania planów w Microsoft Excel czy innych narzedziach.
Profile ulatwiaja dostep do szybszych nosników
SANsymphony-V R9 umozliwia tworzenie indywidualnych profili pamieci masowych dla wirtualnych dysków, co pozwala na okreslenie priorytetów do automatycznego dzielenia na warstwy, zdalnej replikacji i wykonywania synchronicznej kopii lustrzanej. Profile te uzupelniaja polityki wbudowane w oprogramowanie. Dostepnych jest piec profili wirtualnych dysków – krytyczny, wysoki, normalny, niski lub archiwalny. Wskazuja one które woluminy maja pierwszenstwo przy „walce” o szybsze pamieci masowe. Dzieki temu wazniejsze aplikacje moga otrzymac bardziej wartosciowe zasoby, jak pamieci flash i dyski SSD, a mniej wymagajace zadania – tansze i bardziej pojemne nosniki.
Ciagla ochrona danych przez dwa tygodnie
SANsymphony-V znacznie zwieksza poziom ciaglej ochrony danych (CDP) aplikacji krytycznych dla biznesu i umozliwia niemal natychmiastowe ich odzyskiwanie. Dodatkowo, tradycyjne nocne wykonywanie kopii zapasowych – coraz trudniejsze do zaplanowania – juz nie jest konieczne, poniewaz backup jest przeprowadzany praktycznie bez przerwy. Czas, przez który sa kolekcjonowane dane w ramach ciaglej ochrony danych, zostal teraz rozszerzony z kilku godzin do dwóch tygodniu. To pomaga dzialom IT na szybkie odzyskiwanie wirtualnych woluminów z punktu w przeszlosci, zanim serwer zostal zaatakowany, wystapil blad logiczny lub którys z uzytkowników popelnil znaczny blad – nawet jesli to wydarzenie mialo miejsce kilkanascie dni wczesniej. Obraz wirtualnej maszyny z dowolnego punktu w przeszlosci moze byc tez udostepniony na chwile, aby np. odzyskac z niego wazny plik.
Wspólpraca z Windows Server 2012
SANsymphony-V moze teraz pracowac takze w systemie operacyjnym Windows Server 2012 (obok dotychczasowego Windows Server 2008 R2). Hypervisor pamieci masowych jest uruchamiany na dedykowanych fizycznych serwerach Windows, dzieki czemu moze wirtualizowac pamieci masowe dla wielu hostów w sieci SAN. Moze takze wspólrezydowac z innymi wirtualnymi maszynami w srodowisku Microsoft Hyper-V 3.0 oraz VMware vSphere 5.x.
Tansze polaczenie serwerów plików z siecia SAN
Nowy system Windows Server 2012 umozliwia bardziej wydajne polaczenie serwerów plików (Network Attached Storage) z sieciami SAN (Storage Area Network). W pelni redundantne, wysoko dostepne konfiguracje obejmuja wiecej wezlów i szybciej wspólpracuja z systemami plików NFS i CIFS. Taki model wspólpracy stal sie jeszcze bardziej atrakcyjny od kiedy Microsoft wyposazyl podstawowa edycje swojego systemu operacyjnego (Windows Server 2012 Standard Edition) w tzw. klastry bezpieczenstwa (failover clustering).
Cena i dostepnosc
Najnowsza wersja SANsymphony-V R9 pojawi sie w sprzedazy w lutym 2013 r. Ceny zaczynaja sie od ok. 10 tys. USD za dwie licencje do wykorzystania w srodowisku wysokiej dostepnosci. Oplata zawiera roczne wsparcie techniczne w trybie 24×7 oraz prawo do uzywania nowych wersji oprogramowania. Takze dotychczasowi uzytkownicy DataCore SANsymphony-V objeci programem wsparcia moga skorzystac z nowych funkcji bez dodatkowych oplat.
O firmie DataCore Software
DataCore Software to najwiekszy w branzy dostawca oprogramowania do wirtualizacji pamieci masowych. Z oprogramowania DataCore na co dzien korzystaja tysiace srednich i duzych firm. Dzieki temu chronia swoje dane, eliminuja ryzyko i przedluzaja czas funkcjonowania podjetych inwestycji przez przeksztalcenie dotychczas istniejacej infrastruktury w srodowisko wspóldzielonych zasobów dyskowych. DataCore pozwala tez na przygotowywanie srodowiska pamieci masowych do obslugi wirtualnych serwerów i desktopów, przyczyniajac sie do stworzenia wydajnej, stale dostepnej i efektywnej kosztowo infrastruktury IT. Wiecej informacji pod adresem www.datacore.com.
Dystrybutorem DataCore w Polsce jest firma Connect Distribution Sp. z o.o., specjalizujaca sie
w dystrybucji rozwiazan IT z wartoscia dodana (Value Added Distributor). Connect Distribution
ma w ofercie najnowsze, zaawansowane technologicznie rozwiazania z obszarów wirtualizacji serwerów i pamieci masowych, zarzadzania bezpieczenstwem sieciowym oraz rozwiazania realizujace architekture “thin-computing”. Oferowane przez Connect Distribution rozwiazania
sa wzbogacone o profesjonalne uslugi eksperckie oraz szkoleniowe. Wiecej informacji o firmie Connect Distribution mozna znalezc na stronie www.connectdistribution.pl.
CONNECT DISTRIBUTION Sp. z o.o.
ul. Rejtana 17
02-520 Warszawa
e-mail: marketing@connectdistribution.pl
Kontakt dla prasy:
Agnieszka Lukasiak, tel. (503) 173-656, e-mail: a.lukasiak@newtechpr.pl
# # #
Nazwa i logo DataCore sa zarejestrowanymi znakami handlowymi firmy DataCore Software Corporation. Inne wymienione produkty i uslugi DataCore, ich nazwy oraz logo takze sa znakami handlowymi DataCore Software Corporation. Wszystkie inne wymienione produkty, uslugi i nazwy firm moga byc znakami handlowymi ich wlascicieli.