FORT LAUDERDALE, Floryda, USA – 7 maja 2012 r. – DataCore Software, dostawca oprogramowania do wirtualizacji pamieci masowych, przeprowadzil ankiete dotyczaca wplywu pamieci masowych na projekty wirtualizacyjne. Jej wyniki wskazuja, ze administratorzy IT sa bardziej zaniepokojeni problemami zwiazanymi z wydajnoscia, a mniej z kosztami, niz bylo to rok temu.
W badaniu “Chmury publiczne w 2012 roku” wzielo udzial 289 administratorów IT z calego swiata. Wyniki ankiety pokazuja, ze 63% respondentów postrzega przestój systemu lub spadek jego wydajnosci jako podstawowy problem, na który moze miec wplyw pamiec masowa w srodowisku wirtualnym (w 2011 r. tego zdania bylo tylko 36% respondentów). Administratorzy IT wciaz postrzegaja rosnacy koszt pamieci masowych jako problem wstrzymujacy projekty wirtualizacji, ale w tym obszarze widac trend spadkowy (51% wzgledem 66% w 2011 r.).
Podczas gdy rosnace koszty pamieci masowych moga miec mniejsze znaczenie niz rok temu, nadal wplywaja na budzety projektów wirtualizacyjnych – 44% respondentów mówi, ze koszty pamieci masowych stanowia ponad cwierc ich calego budzetu poswieconego na wirtualizacje. Wiele firm przeznacza wiecej pieniedzy na pamieci masowe, 37% twierdzi, ze ich budzet na pamieci masowe zwiekszyl sie w tym roku, podczas gdy 13%, ze zmalal.
Dodatkowe wnioski z ankiety DataCore:
- Jeden na trzech respondentów (34%) przyznaje, ze niewystarczajaco oszacowal wplyw, który wirtualizacja serwerów lub desktopów bedzie miala na koszty pamieci masowych. U tych, którzy wdrazaja prywatna chmure, ponad jedna czwarta (28%) niewystarczajaco oszacowala jaki to moze miec wplyw na koszty pamieci masowych.
- Wydawanie wiekszych ilosci pieniedzy na pamieci masowe nie zredukowalo problemów z wydajnoscia w firmach, które korzystaja z wirtualizacji serwerów i desktopów. Nawet przy wiekszym budzecie w 2012 r. wiecej firm zglaszalo znaczne problemy z wydajnoscia zwiazana z pamieciami masowymi, waskimi gardlami, przestojami i ciagloscia biznesowa.
- W przeprowadzonym badaniu 32% firm zglosilo, ze ich infrastruktura pamieci masowych spowalniala wydajnosc aplikacji (26% w badaniu z 2011 r.), 32% powiedzialo, ze doswiadczylo przestoju spowodowanego przez problemy zwiazane z pamieciami masowymi (w ubieglym roku 9% powiedzialo, ze wirtualizacja zmniejszyla dostepnosc aplikacji), a 23% stwierdzilo, ze zapewnienie ciaglosci biznesowej stalo sie najbardziej trudnym wyzwaniem.
- 80% firm (o 64% wiecej niz 2011 r.) powiedzialo, ze zwirtualizowalo ponad 50% swoich serwerów. Mniej niz 5% powiedzialo, ze w ogóle nie ma wirtualnych serwerów (w porównaniu w 9% w 2011 r.).
- Prawie dwie trzecie respondentów (65%) zglosilo, ze nie jest w stanie zarzadzac swoimi zasobami pamieci masowych jako jedna pula logiczna (wzrost z 61% w zeszlym roku).
- Jeden na dwóch respondentów wciaz korzysta z oprogramowania do wirtualizacji, które nie jest w stanie zarzadzac róznymi rodzajami pamieci masowych.
- Wsród uzytkowników chmur prywatnych 1/3 respondentów (32%) zglosila, ze nie rozpoczela stosowania wirtualizacji pamieci masowych w swoich srodowiskach chmury.
– Wirtualizacja przeszla z teorii do praktyki, firmy coraz zwracaja wieksza uwage na wydajnosc i dostepnosc pamieci masowych – powiedzial George Teixeira, prezes zarzadu i dyrektor wykonawczy DataCore Software. – Jednak problemy zwiazane z kosztami nie zniknely.
– Mozliwosc skorzystania z hypervisora pamieci masowych zapewnia wysoka wydajnosc i dostepnosc infrastruktury pamieci masowych dzieki takim funkcjom jak automatyczne dzielenie na warstwy, wspólpraca z róznymi urzadzeniami i mozliwosc ich wymiany w trakcie pracy, dynamiczne przydzielanie przestrzeni oraz ciagla ochrona danych – dodal George Teixeira. – Hypervisor pamieci masowych rozwiazuje kwestie zwiazane z kosztami, dajac firmom mozliwosc stosowania juz posiadanych systemów pamieci masowych i ograniczajac koniecznosc dokonywania nowych zakupów.
Wirtualizacja pamieci masowych stwarza nowe mozliwosci
Wedlug Marka Petersa, starszego analityka w Enterprise Strategy Group, przeprowadzona przez DataCore ankieta wskazuje, ze w firmach coraz czesciej zachodzi potrzeba stosowania wirtualizacji pamieci masowych, aby mozliwe stalo sie wypelnienie celów biznesowych zwiazanych z projektami wirtualizacyjnymi oraz zredukowanie ryzyka zwiazanego z tymi inicjatywami. – Coraz wiecej firm wirtualizuje coraz wiecej serwerów niz kiedykolwiek wczesniej, ale az jedna trzecia uzytkowników nie jest w stanie oszacowac kosztów pamieci masowych zwiazanych z projektami wirtualizacji serwerów i desktopów, jak tez kosztów pamieci masowych zwiazanych z prywatnymi chmurami.
Mark Peters dodaje tez, ze zamiast po prostu rozbudowywac swoje srodowisko pamieci masowych, szefowie dzialów IT powinni rozwazac takze rozwiazania alternatywne, które poprawia wydajnosc i zmniejsza ryzyko przestoju. – Takim rozwiazaniem jest oprogramowanie do wirtualizacji pamieci masowych, które umozliwia uproszczone zarzadzanie zasobami pamieci masowych w jednej logicznej puli. Wdrozenie takich systemów powinni rozwazyc wszyscy, którzy maja problemy z zapanowaniem nad swoim srodowiskiem pamieci masowych.
Internetowa ankieta, w której wzielo udzial 289 firm, zostala przeprowadzona w marcu 2012 r. Zawierala zestaw pytan odnosnie wirtualizacji i jej wplywie na pamieci masowe. .
O firmie DataCore Software
DataCore Software to najwiekszy w branzy dostawca oprogramowania do wirtualizacji pamieci masowych. Stworzona przez niego platforma dzialajaca w modelu “oprogramowanie jako usluga” eliminuje bariere wejscia w systemy do wirtualizacji pamieci masowych. Teraz, dzieki DataCore, wirtualizacja nie musi juz byc trudna i zbyt droga.
Z oprogramowania DataCore na co dzien korzystaja tysiace srednich i duzych firm. Dzieki temu chronia swoje dane, eliminuja ryzyko i przedluzaja czas funkcjonowania podjetych inwestycji przez przeksztalcenie swojej istniejace infrastruktury w srodowisko wspóldzielonych zasobów dyskowych. DataCore pozwala tez na przygotowywanie srodowiska pamieci masowych do obslugi wirtualnych serwerów i desktopów, przyczyniajac sie do stworzenia wydajnej, stale dostepnej i efektywnej kosztowo infrastruktury IT. Wiecej informacji mozna zdobyc pod adresem www.datacore.com.
Dystrybutorem DataCore w Polsce jest firma Connect Distribution Sp. z o.o., specjalizujaca sie w dystrybucji rozwiazan IT z wartoscia dodana (Value Added Distributor). Connect Distribution ma w ofercie najnowsze, zaawansowane technologicznie rozwiazania z obszarów wirtualizacji serwerów i pamieci masowych, zarzadzania bezpieczenstwem sieciowym oraz rozwiazania realizujace architekture “thin-computing”. Oferowane przez Connect Distribution rozwiazania sa wzbogacone o profesjonalne uslugi eksperckie oraz szkoleniowe. Wiecej informacji o firmie Connect Distribution mozna znalezc na stronie www.connectdistribution.pl.
CONNECT DISTRIBUTION Sp. z o.o.
ul. Rejtana 17
02-520 Warszawa
e-mail: marketing@connectdistribution.pl
Kontakt dla prasy:
KONZEPT PR GmbH / KPR Global Communications, 86150 Augsburg
Michael Baumann, Tel. +49-821-3430016, Email: mbaumann@kprglobal.com
# # #
Nazwa i logo DataCore sa zarejestrowanymi znakami handlowymi firmy DataCore Software Corporation. Inne wymienione produkty i uslugi DataCore, ich nazwy oraz logo takze sa znakami handlowymi DataCore Software Corporation. Wszystkie inne wymienione produkty, uslugi i nazwy firm moga byc znakami handlowymi ich wlascicieli.